piątek, 28 lutego 2014

Placuszki z cukinii

Cukiniowe placuszki, super baza do pysznego obiadu!

Składniki:
- pół porcji mąki żytniej
- 1 jajko
- cukinia
- cebula
- sól, pieprz

Przygotowanie:
Cukinie i cebulę zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Wymieszać. Dodać mąkę i jajko. Doprawić solą i pieprzem. Konsystencja powinna być taka jak do placków ziemniaczanych. Można dodać koperek lub natkę pietruszki. 

Podawać  łososiem w cytrynie albo duszonym schabem.
Smacznego :)

czwartek, 27 lutego 2014

Leniwe gołąbki

Uwielbiam gołąbki. Naprawdę. Ale jeść. Gotowanie gołąbków mnie lekko przeraża. Ale można sobie poradzić. Dzisiaj proponuję prosty sposób na gołąbki - czyli leniwe gołąbki!
Na początku wahałam się  czy podawać przepis, bo danie nie powaliło mnie na kolana. Ale drugiego dnia z dodatkiem ryżu zamiast makaronu - już smakowały o niebo lepiej. Także - polecam gołąbki - ale z dodatków nie dawajcie makaronu tylko koniecznie albo ryż albo ziemniaki. I wtedy jest całkiem całkiem. Plus że można sporo porcji na raz zrobić, no i smakują dobrze również na zimno - wiec na kolacje bez węglowodanów można sobie takie dwie kulki na noc wciągnąć :)


Składniki (u mnie na 8 porcji od razu)
- biała kapusta (u mnie tak 1/4 kapusty poszła)
- 8 porcji mięso mielone wołowe (u mnie około 0,5 kg)
- kilka ząbków czosnku
- puszka pomidorów
- szklanka bulionu (może być vegeta, ale nie z kostki)

Przygotowanie
Kapustę zetrzeć na drobnych oczkach, odcisnąć z wody. Mięsko przyprawić solą, pieprzem i drobno posiekanym czosnkiem. Dodać do masy mięsnej kapustę, wyrobić. Zważyć masę i podzielić na ilość porcji (u mnie 8). Zrobiłam 16 kulek - czyli po dwie na porcję.
Bulion zagotować z pomidorami i wyciśniętym ząbkiem czosnku. Gołąbki przełożyć do naczynia żaroodpornego i zalać sosem. Wstawić do nagrzanego na 180 stopni piekarnika na około 45 minut.
Podawać z porcją węglowodanów. Na zdjęciu jest makaron i ogórek konserwowy, ale tego zestawu nie polecam:) Następnego dnia zjadłam gołąbki z ziemniakami i delikatną sałatką z sałaty, ogórka i pomidora polanej jogurtem domowej roboty - i to był strzał w dziesiątkę!

środa, 26 lutego 2014

Polędwica w winie i śliwkach

Przepyszna, rozpływająca się w ustach polędwica wołowa! Wychodzę z założenie i Was do tego namawiam, że lepiej zjeść mniej a lepszej jakości. Teraz to o wiele prostsze. Plasterek polędwicy najwyższej jakości kosztuje niewiele a przynajmniej macie gwarancję, że jecie najepsze mięso pod słońcem.

Składniki:
- porcja polędwicy wołowej
- odrobina czerwonego wina
- śliwki kalifornijskie
- cebula
- sól, pieprz, imbir, liść laurowy
- rękaw do pieczenia

Przygotowanie
Polędwicę oprószam pieprzem i wrzucam na rozgrzaną patelnię. Obsmażam po minucie z każdej strony. Następnie podlewam winem. Dorzucam imbir i śliwki oraz odrobinę wody. Po chwili zdejmuję z patelni, wkładam do rękawa z pokrojoną w piórka cebulą, solą i liściem laurowym. Zakręcam rękaw i trzymam w piekarniku ok 40 minut w temperaturze 180 stopni.
Cudownie aromatyczne mięsko najlepiej podawać z porcją ziemniaków z koperkiem i mizerią.
Smacznego !

Autor: Ptaska

wtorek, 25 lutego 2014

Ketchup

To jest odkrycie dla mnie. Uwielbiam ten ketchup! Stosuję go do wszystkiego oprócz ciastek :) Idealny do hamburger, hot doga  czy tortilii. Za każdym razem wychodzi trochę inaczej i za każdym razem jest pyszny. Ja najczęściej robię wersję pikantną. Ale zmieniając lekko zioła czy przyprawy można wyczarować ketchup ziołowy lub czosnkowy. Koniecznie wypróbujcie!

Składniki
- puszka pomidorów
- ocet winny
- sok z cytryny
- cebula
- ząbek czosnku
- sól, słodzik

Dodatki
- pikantny: pieprz, pieprz cayenne, papryczki jalapeno
- czosnkowy: więcej ząbków czosnku, oregano
- ziołowy: oregano, pieprz w ziarnach, papryka, ziele angielskie, liść laurowy

Przygotowanie
Puszkę pomidorów zagotować na średnim ogniu następnie zmniejszyć ogień na mały. Dodać parę łyżek octu winnego i soku z cytryny. Pokroić i dodać cebulę. Posolić i popieprzyć. Dodać przyprawy w ziarnach i liściach (pieprz, liść laurowy jak używamy). Dodać słodziku do smaku. Pomidory gotować, jak za bardzo odparuje - dolać wody. Ja gotuję raczej długo, nawet do godziny, co jakiś czas mieszając i dolewając wody. Ale myślę, że jak ktoś nie ma czasu to wystarczy nawet pół godziny.
Kilka minut przed końcem gotowania dodać przyprawy mielone i/lub wyciśnięty czosnek.
Zblendować. Wystudzić.
Smacznego!
A jakie są wasze ulubione mieszkanki przypraw do ketchupu? Wpisujcie w komentarzach!

niedziela, 23 lutego 2014

Serniko-tarta wytrawna

Fajny przepis na serniko - tartę. Idealne na drugie śniadanie czy przekąskę.
Polecam!
Z poniższych składników wychodzą  dwie porcje.


Składniki
- 1,5 chudego twarogu
- 1 jajko
- łyżka mąki
- odciśnięta starta cukinia

Przygotowanie
Wszystkie składniki zmiksować. Włożyć do formy na tartę. Na wierzch położyć plasterki pomidora, papryki i cukinii. Posypać ulubionymi ziołami. Zapiekać 30 minut w temperaturze 180 stopni.
Smacznego :)

Autor: Julka

piątek, 21 lutego 2014

Krem z dyni z pomarańczą

Kto z nas nie zna kremu z dyni? Łatwizna i banał. Ale pozwólcie, że przedstawię swoją udziwnioną wersję z pomarańczą...




Składniki
- mnóstwo dyni
- świeży imbir
- bulion wegetariański
- skórka otarta z pomarańczy
- łyżka soku z pomarańczy
- płatki chilli
- porcja sera feta

Przygotowanie
Zagotować kawałki pokrojonej dyni z bulionem. Dodać starty imbir i pozostałe składniki. Zblendowaćna gładki krem. Podawać z pokruszonym serem feta lub mozzarellą.
Smacznego :)

Autor: Ptaska

czwartek, 20 lutego 2014

Placuszki z cukini

Cukiniowe placuszki, super baza do pysznego obiadu. Najlepsze z marynowanym łososiem, duszonym schabem lub grilowanym filetem z kurczaka...

Składniki
- cukinie
- cebula
- 1/2 porcji mąki żytniej
- 1 jajko
- przyprawy: sól, pieprz

Przygotowanie
Cukinię i cebulę zetrzeć na drobnych oczkach. Dodajemy jajko, przyprawy.  Można dodać koperek lub natkę pietruszki. Konsystencja powinna być taka jak do placków ziemniaczanych. Smażymy małe, zgrabne placuszki.
Smacznego:)

Autor: Ptaska

środa, 19 lutego 2014

Frytki

Bym napisała, że jestem miłośniczką ziemniaków... Ale chyba się powtarzam... Tak więc krótkie pytanie- kto nie lubi frytek? Wszyscy lubią? Tak myślałam:)
Pyszne frytki z piekarnika, zapraszam !

Składniki
- porcja ziemniaków

Przygotowanie
Nagrzewamy piekarnik do 200-220 stopni. Ziemniaki obrać, pokroić jak na frytki, w miarę równe i lepiej nieco grubsze. Wyłożyć na blaszkę na papier do pieczenia jedną warstwę. Można posypać przyprawą do ziemniaków. Piec 15 minut w termoobiegu a następnie kolejne 10-15 minut w piekarniku ustawionym na pieczenie górą - być się ładnie skórka przypiekła. Co jakiś czas przewrócić, żeby równomiernie się przypiekły.
Smacznego!

U mnie w towarzystwie kotlecika schabowego i surówki z ogórków kiszonych, ogórków konserwowych, ogórka zielonego, pomidora, cebulki, papryki - polanej sosem czosnkowym. Przepyszny zestaw! 

wtorek, 18 lutego 2014

Chipsy paprykowe

Ta, nie ma to jak pochrupać sobie coś do wieczornego seansu filmowego. Ale co jak się jest na diecie? Prawie wszystkie dobre rzeczy są zakazane. Ale czy na pewno ?


Chipsy paprykowe firmy Natural Crisp smakowały mi bardziej niż pomidorowe tej samej firmy. Nie było tak bardzo kwaskowe i wspaniale chrupały.
To co odstrasza to faktycznie cena. Małe, 20 gramowe opakowanie, które znika w 10 minut kosztuje prawie 3 złote.
Ale raz na jakiś czas... Czemu nie?

poniedziałek, 17 lutego 2014

Sałatka ziemniaczana

Ja to ziemniaczana jestem... Schabowy z ziemniakami to najlepsza wersja obiadu jaką znam :) Ale ziemniaki pod wieloma postaciami mogą występować. Jedna z nich to przepyszna sałatka ziemniaczana. Jako przekąska albo drugie śniadanie do pracy - rewelacyjna!
Polecam !

Składniki
- 3/4 porcji ziemniaków
- jajko
- 1/8 porcji serka Figura light
- 1/2 porcji szynki
 - szczypiorek
- kilka rzodkiewek
- cebula

Przygotowanie:
Ziemniaki ugotować. Jajo ugotować także, na twardo. Wystudzone ziemniaki i jajko pokroić w kostkę.
Szynkę pokroić. Do jogurtu naturalnego dodać trochę serka Figura, do zagęszczenia. Można wycisnąć ząbek czosnku. Szczypiorek, rzodkiewkę i cebulę drobno pokroić
Wszystko wymieszać w miseczce, polać sosem jogurtowym. 
Smacznego!

Autor: mm

piątek, 14 lutego 2014

Babka ziemniaczana


Coś dla miłośniczek ziemniaków, czyli dla mnie. Przepis wygrzebany z Rekomendacji. Jak spróbujecie - dajcie znać czy smaczne. Aczkolwiek już po samym przeczytaniu przepisu mam ochotę na taką babę...
No i jak ktoś wypróbuje niech koniecznie prześle zdjęcie !


Składniki
- porcja ziemniaków
- cukinia
- cebula
- 1 białko (1/4 porcji)
- troszkę mniej niż 3/4 porcji chudej szynki
- łyżka serka figura light

Przygotowanie
Ziemniaki, cukinię i cebulę utrzeć, doprawić solą i pieprzem. Wymieszać z białkiem jajka i szynką oraz serkiem.
Wyłożyć do naczynia żaroodpornego. Piec w 200 stopniach przez godzinę/półtorej. Trzeba sprawdzać bo to zależy od grubości naszej baby.

Czekamy niecierpliwie na komentarze i zdjęcia :)

Autor: aga


czwartek, 13 lutego 2014

Jogurt naturalny domowy

Na początki diety najbardziej mi brakowało w potrawach sosów. Zapiekanka bez ketchupu? Hot dog bez sosu czosnkowego? Suchy makaron?
Ale tak nie musi być. Można w domu w łatwy sposób przygotować domowy jogurt naturalny. Jest pyszny, zdrowy i do wszystkiego się nadaje. Ja najbardziej lubię robić sobie sosik czosnkowy do zapiekanek, makaronów czy hot doga :)


Składniki
- mleko pasteryzowane (nie UHT), może być 3,2%, 2,0% a nawet 0,5%
- parę łyżek jogurtu naturalnego (własnej roboty, jeśli to nasz pierwszy - można kupić sklepowy naturalny ze szczepami bakterii)

Przygotowanie
Mleko podgrzać do temperatury 43-45 stopni. Jeśli nie mamy termometru to odpowiednia temperatura będzie wtedy, gdy możemy włożyć palec na kilka sekund i nas nie parzy. 
Do miseczki/słoika, w którym będziemy trzymali jogurt nakładamy kilka łyżek jogurtu naturalnego. Im więcej, tym gęstszy będzie nasz jogurt. Wlewamy pojedynczo kilka łyżek mleka i mieszamy. Następnie wlewamy pozostałe mleko.
Przykrywamy w miarę szczelnie (można zakręcić słoik, ja przykryłam folią aluminiową) i odstawiamy w ciepłe miejsce na 10-12 godzin.
Po tym czasie jogurt nadaje się do jedzenia. Można przechowywać do tygodnia czasu w lodówce i wykorzystać do produkcji następnej porcji.
Polecam!

środa, 12 lutego 2014

Hot dog

Pisałam już, że lubię fast foody? Kto nie lubi... Domowy hamburger czy hot dog... Uwielbiam!
A do tego dietetyczny :) Czy może być coś lepszego ?
Łatwy do przygotowania i bez problemu za jednym zamachem można zrobić wersję dietetyczną i wersję nie dietetyczne. Wystarczy podrasować hot doga kilkoma dodatkami!


Składniki
- porcja bułki podłużnej lub do hot dogów
- 2/3 porcji czyli jedna parówka wysokiej jakości (ponad 90% mięsa)
- 1/3 porcji mozzarelli light
- sałata
- pomidor
- cebula
- ogórek konserwowy
- papryczki jalapeno
- pomidor
- sos jogurtowy czosnkowy domowy

wersja niedietetyczna:
- ser żółty
- sos czosnkowy majonezowy

Przygotowanie:
Parówkę podgotować, ale tylko do momentu aż woda zacznie wrzeć. Bułkę przekroić na pół, nie dokrajając do końca. Na połowę bułki położyć mozzarelle lub ser żółty. 
Bułki i parówkę wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 stopni, do momentu aż ser się rozpuści (u mnie to około 5-7 minut).
W międzyczasie przygotować dodatki: umyć liście sałaty, pokroić cebulę, pomidora, ogórka, papryczki.
Wyjąć bułki z piekarnika. Posypać papryczkami jalapeno. Położyć na bułki sałatę, na to parówkę. Posmarować sosami. Powtykać pozostałe dodatki.
Smacznego:)

Autor: mm

wtorek, 11 lutego 2014

Chipsy pomidorowe

Jednym z minusów bycia na diecie jest konieczność zrezygnowania z chrupiących przekąsek czy na imprezach czy do pogryzania przy oglądaniu filmu. Ale ale... Czy już nie raz się okazywało, że nasza dieta jest inna niż inne? 
I tym razem też się znajdzie rozwiązanie - chipsy warzywne !



Chipsy warzywne na przykład jak na zdjęciu Crispy Natural - można znaleźć w większości sklepów np. Alma. Do tej pory jadłam tylko pomidorowe i nawet są smaczne. Aczkolwiek jak dla mnie - mało przyprawione i zbyt kwaskowe.
No i niestety bardzo drogie - za malutką paczkę prawie 3 złote.
Jednak jak kogoś najdzie nieprzeciętna ochota na chipsy - to czemu nie :)

poniedziałek, 10 lutego 2014

Makaron z brokułami

To mój ostatni hit! Przepyszny makaron z serem i brokułami. Polecam bardzo! Proste i naprawdę pyszne!



Składniki
- brokuły
- 2/3 porcji sera żółtego
- 1/3 porcji szynki
- porcja makaronu
- ząbek czosnku

Przygotowanie
Ser żółty zetrzeć na drobnych oczkach. Brokuły podgotować aż będę miękkie, ale nie za miękkie, al dente. Makaron ugotować. Szynkę podsmażyć.
Przełożyć wszystko na patelnię lub do naczynia żaroodpornego, posypać żółtym serem dodać wyciśnięty ząbek czosnku. Podsmażyć/podpiec aż ser żółty się roztopi.
Przepyszne!

Autor: mm

Ciasto marchewkowe

Ciasto na diecie? Czemu nie :) Pyszne, wilgotne i co najważniejsze - zgodne z dietą ciasto marchewkowe. To będzie hit !



Składniki
- pół porcji marchewki
- łyżeczka mąki
- odrobina sody oczyszczonej
- 1 jajko
- słodzik
- cynamon
- gałka muszkatołowa
- płatki chili
- extra 5 rodzynek namoczonych we wrzątku

Przygotowanie
Marchewkę zetrzeć na drobnych oczkach. Jako ubić ze słodzikiem. Połączyć wszystkie składniki. Piec z tempreraturze 170 do suchego patyczka.

Autor: Ptaska

czwartek, 6 lutego 2014

Klopsiki z pieczarkami

Uwielbiam, po prostu uwielbiam klopsiki. Pyszne mięsne kuleczki w sosie pomidorowym. Można podawać z kaszą, ryżem, makaronem czy ziemniakami. A do tego łatwo zrobić za jednym razem danie dietetyczne i niedietetyczne. Polecam gorąco!



Składniki (z podanych ilości 10 porcji dietetycznych lub dwie dietetyczne i dwie niedietetyczne :)
- 10 porcji mięsa mielonego (u mnie wieprzowe więc 0,5 kg)
- pieczarki (u mnie około 10 niedużych)
- cebula (u mnie dwie cebulki dymki)
- puszka krojonych pomidorów
- przyprawy: pieprz, sól, pieprz cayenne, ziele angielskie
- szczypiorek lub natka pietruszki
- ser żółty (do wersji niedietetycznej)
- słodzik
- ocet winny
- sok z cytryny

Przygotowanie
Pieczarki pokroić w drobną kostkę, cebulę poszatkować. Posolić. Poddusić na patelni z niewielką ilością wody kilka minut, aż pieczarki i cebulka zmiękną.
Wymieszać z mięsem mielonym, dodać przyprawy.
Masę mięsną zważyć. Wagę podzielić na 20. U mnie wyszło 30 g na klopsika. A dwa klopsiki na porcję.
Z masy ukulać 20 klopsików.
Rozgrzać patelnię (można dodać niewielką ilość tłuszczu) i podsmażyć klopsiki z każdej strony.
Zalać pomidorami z puszką. Przyprawić solą, pieprzem, zielem angielskim, dodać trochę słodziku, octu i soku z cytryny - do smaku. Dolać trochę wody. Zagotować na dużym ogniu a następnie dusić na małym. U mnie około 15 minut (samego duszenia).
W międzyczasie ugotować kaszę/ryż/makaron/ziemniaki - co kto lubi.
W wersji dietetycznej wyszły mi dwa klopsiki na porcję. Wyłożyć klopsiki na kaszę, posypać szczypiorkiem lub natką pietruszki. Wersję niedietetyczną można posypać startym serem żółtym.
Pycha !

Autor: mm

Gołąbki z kaszą gryczaną i mozzarellą


Nie wiem jak wy, ale moją ulubioną potrawą zawsze były i zawsze będą - gołąbki. To wspaniałe, że na diecie nie muszę sobie takich pyszności odmawiać!

Składniki
- porcja kaszy gryczanej (odrobinę odjąć z uwagi na żółtko)
- 1 jajko
- 3/4 porcji mozzarelli, startej na tarce
- 2 plasterki cebuli, posiekane
- natka pietruszki, posiekana
- 3 pieczarki, drobno pokrojone lub posiekane
- ząbek czosnku, wyciśnięty
- liście sałaty rzymskiej

Przygotowanie
Wszystkie składniki oprócz liści sałaty - wymieszać. Zawinąć w liście sałaty rzymskiej i ugotować w bulionie do miękkości.  Wychodzi 8-9 pysznych, malutkich gołąbków!

Autor: al

środa, 5 lutego 2014

Zupa ogórkowa

Przepyszna ogórkowa z przepisu Ptaski. Przyznam się, że ogórkowa to moja ulubiona zupa. Lubicie? 





Składniki
- ogórki kiszone
- porcja indyka
- porcja ziemniaków i marchwi (dowolne proporcje w ramach gramatury węglowodanów)
- dużo kopru, natki
- liść laurowy
- bulion

Przygotowanie
Ogórki kiszone zetrzeć na tarce. Wrzucić razem z ziemniakami, marchewką i przyprawami do bulionu i gotować do miękkości warzyw. Zabielić jogurtem domowej roboty.
Smacznego :)

Autor: Ptaska

wtorek, 4 lutego 2014

Musli z owocami

Przepyszne i proste śniadanie na słodko albo jako słodka przekąska na II czy III posiłek! Skutecznie zabija głód na słodkie :) 
Słodkie, soczyste, chrupiące....
Jedno z moich ulubionych śniadań! 

Składniki
- porcja serka wiejskiego light
- pół porcji musli
- pół porcji kiwi lub innych ulubionych owoców
- słodzik

Przygotowanie
Wymieszać składniki, dosłodzić słodzikiem jeśli potrzeba. Jeść z zachwytem od razu, póki musli chrupiące :)

poniedziałek, 3 lutego 2014

Pomidorowa kapusta z mięsem mielonym

Obiad bardzo syty bo z dużą ilością warzyw! Na dużego głoda idealny :)

Składniki
- biała kapusta
- cebula
- pieczarki
- puszka pomidorów
- przyprawy: liść laurowy, kminek, pieprz, sól
- porcja mięsa mielonego (najlepiej od razu zrobić kilka porcji)
- porcja makaronu/ryżu/ziemniaków

Przygotowanie
Poszatkowaną kapustę wrzucić na posoloną gotującą się wodę. Do garnka dorzucić posiekaną cebulę, liście laurowe i kminek. Gotować około 15 min. do miękkości.
Mięso mielone posolić i popieprzyć. Przesmażyć.
Kapustę przecedzić, dodać przesmażone pieczarki.
Podawać z porcją węglowodanów

Autor: Łaga

Jajko faszerowane avocado

Ile na śniadanie czy kolację można jeść kanapek. Czasem ma się ochotę na jakąś odmianę.
Oto propozycja al na pyszne śniadanko - avocado nadziewane jajem :)
Koniecznie trzeba spróbować!

Składniki
- pół porcji avocado
- 2,5 jaja ugotowane na twardo
- ząbek czosnku
- odrobina poszatkowanej cebuli
- przyprawy: sól, pieprz

Przygotowanie
Jaja gotujemy na twardo. Avocado gnieciemy widelcem z wyciśniętym ząbkiem czosnku, cebulą, solą i pieprzem. 
Jaja przekrajamy na pół i wyciągamy żółtka. Do farszu dodajemy 2 z 3 żółtek. Trzeciego żółtka niestety nie używamy, za dużo węglowodanów wyjdzie... Można dodać nieco jogurtu domowego lub majonezu (jak się ma go w diecie) w celu poprawy konsystencji. 
Farszem wypełniamy  5 połówek białek jajka.
Smacznego !

Autor: al


niedziela, 2 lutego 2014

Hamburger

Czy można nie lubić fast foodów? Niestety będąc na diecie musimy sobie odmawiać wielu pysznych potraw. Ale czy na pewno? Otóż nie! Na diecie Pana Maćka można! Także hamburgery!
Ten przepis jest zgodny z dietą i przepyszny. A do tego łatwo zrobić za jednym razem wersję dietetyczną i niedietetyczną! Polecam i smacznego!



Składniki
- porcja bułki
- porcja mięsa wołowego (najlepiej zmielić samemu)
- sól, pieprz, oregano, pieprz cayenne jak ktoś lubi pikantne
- ząbek czosnku
- natka pietruszki
Dodatki
- cebula
- pomidor
- sałata
- ogórek konserwowy
- papryczki jalapeno
- ketchup domowy
- majonez (do wersji niedietetycznej)
- musztarda (do wersji niedietetycznej)
- ser żółty (do wersji niedietetycznej)

Przygotowanie
Mięso mielimy/siekamy. Natkę pietruszki i czosnek siekamy. Mięso doprawiamy przyprawami, mieszamy z natką i czosnkiem. Jak się słabo klei to można białko jajka wmieszać. Odstawiamy do lodówki na pół godziny. 
Z mięsa formujemy płaskie kotlety i smażymy po 2 minuty z każdej strony na rozgrzanej patelni (suchej lub lekko zwilżonej olejem). Po czym zmniejszamy ogień i smażymy jeszcze po około 4 minuty z każdej strony (w zależności od grubości kotleta).
W między czasie przekrajamy bułki. W wersji niedietetycznej na bułkę kładziemy ser żółty. Wstawiamy do piekarnika, by bułka się podgrzała a ser roztopił.
Pomidora i ogórka kroimy w plasterki, cebulę w piórka. 
Gdy kotlety mamy usmażone a bułki gorące - składamy naszego hamburgera.
Bułkę smarujemy majonezem (w wersji niedietetycznej), posypujemy papryczkami jalapeno. Kładziemy sałatę, pomidora, cebulę i ogórka. Na to kładziemy kotleta i smarujemy go ketchupem i - w wersji niedietetycznej - musztardą. Nakrywamy górą bułki.
Smaczegno :)